Preokret Portugala, istorija Ronalda

14

Dok je Srbija igrala prijateljski susret sa Katarom (4:0) u grupi A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo odigrana su dva susreta. Još jednom je sav šou pripao Kristijanu Ronaldu, najprije po negativnom, a onda po istorijskom činu.

Irska je umalo napravila prvorazrednu senzaciju, ali je ipak upisala i treći poraz (2:1). Portugal je uspio da preokrene rezultat, iako je od 43. minuta bio u zaostatku.

Ipak, Ronaldo je najprije pogodio u 89, a zatim i u 96. minutu i tako donio pobjedu Portugala sa 2:1.

To znači da Srbija sada ima imperativ pobjede protiv Luksemburga za tri dana jer Portugalci imaju tri boda prednosti.

Jedini pogodak na meču za Irsku postigao je Džon Egan nakon kornera koji je sjajno izveo Džejmi Mekgrejt.

Ipak, sve je moglo da bude potpuno drugačije da Ronaldo nije izgubio živce u 15. minutu. Portugal je dobio penal zbog faula Džefa Hendrika, a Ronalda je potpuno iz takta izbacio O’Šej. Prišao je do njega, nešto mu poručio, a kada mu je i šutnuo loptu sa bijele tačke na kraju ga je Ronaldo i udario.

Poslije svega je Kristijano bio potpuno van sebe, pa je i promašio penal. Tačnije odbranio je golman Bazunu kog će u Irskoj slaviti kao heroja.

Ipak, sve se preokrenulo na samom kraju. Ronaldu se možda i vratilo za onaj poništeni pogodak protiv Srbije, pa je u 89. minut postigao gol za 1:1. Sa ova dva gola je postao i najbolji strijelac jedne reprezentacije svih vremena sa 111 pogodaka (najbolji međunarodni strijelac).

Luksemburg je golovima Gonsalveša i Rodrigesa stigao do 2:0, a na kraju je Makhmudov samo uspio da smanji rezultat na 2:1.

Nakon ovog kola Portugal je prvi sa 10 bodova, dok Srbija zauzima drugu poziciju sa sedam. Treće mjesto pripada Luksemburgu sa šest bodova iz tri susreta.