Real 14. put šampion Evrope, Vinisijus i Kurtoa heroji u Parizu

153

Fudbaleri Real Madrida, osvojili su ovogodišnje izdanje Lige šampiona, pošto su u finalu u Parizu savladali Liverpul sa 1:0. Jedini gol postigao je Vinisijus, kojim je Real stigao do 14. titule šampiona Evrope.

Magično, nestvarno, zagonetno, fantastično – samo su neki od prideva koji se mogu koristiti za način na koji je Real Madrid osvojio ovosezonsko izdanje Lige šampiona.

Na spektakularnom finalu u Parizu, „Los Blankosi“ su kao i prije četiri godine, savladali Liverpul i podigli „ušati pehar“.

Liverpul ima za čime da žali, pošto je većim dijelom meča bio ekipa koja je više napadala i djelovala da je bliža osvajanju trofeja. (23-4 šutevi ka golu protivnika u korist Liverpula).

Ipak, na krilima maestralnih Vinisijusa i Kurtoe, a potom i ostalih šrafova ekipe, Real je nadmudrio još jednu ekipu koja je na papiru bila favorit.

Očekivano za finale, obe ekipe su veoma oprezno ušle u meč.

Obostrano odmjeravanje snaga gledalo se u uvodnih 15 minuta, a onda je Liverpul preuzeo inicijativu.

Ređali su se opasni napadi „crvenih“, ali je Kurtoa bio spreman na sve.

Prvo je Salah iz teške pozicije uspio da šutira i umalo matira golmana gostiju, koji je pored tog, odbranio i pokušaj Alkantare sa distance.

U 18. minutu, Salah je još jednom šutirao, ali je ponovo belgijski golman izašao kao pobjednik.

Najbolju priliku za gol u prvom poluvremenu, Liverpul ne koristi u 21. minutu.

Mane je odlično izborio poziciju za šut, potom uputio precizan udarac, ali je Kurtoa vrhovima prstiju uspio loptu da skrene do stative, pa je ostalo 0:0.

Od tog momenta, pa do kraja prvog dijela igre, gledala se rovovska borba na sredini terena.

Obe ekipe bi brzo osvajale loptu, ali podjedako brzo gubile posjed.

U završnici prvog poluvremena, Real se probudio i umalo poveo.

U 43. minutu, duga lopta je pronašla Benzemu, koji nije uspio da uputi šut ka golu engleske ekipe.

Ipak, pošto loptu nisu osigurali ni jedni, ni drugi, nastala je velika gužva, nakon koje se lotpa odbila do Benzeme.

Francuski napadač je brzo reagovao i poslao je u mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao, a koju je nakon temeljnog pregledavanja snimka, potvrdila VAR soba.

Drugo poluvreme donelo je još veće uzbuđenje.

Ponovo su ekipe na početku bile dosta oprezne, a igra se „otvorila“ nakon deset minuta u drugom dijelu.

Iako je nakon sat vremena, Real imao samo jedan šut, a Liverpul 10, Madriđani su prvi došli do gola.

Odličan napad i akcija „Los Blankosa“, Valverde je uočio i proigrao Vinisijusa na drugoj stativi, ovaj je uspio da pobjegne Arnoldu, nađe se na pravom mjestu, odlično reaguje i pošalje loptu u mrežu.

Od tog momenta, pa do kraja meča, Liverpul je sve karte bacio u napad.

Ipak, uprkos brojnim pokušajima Salaha, Manea, Firmina, Arnolda, Kejte i drugih, promjene rezultata nije bilo.

Na kraju, izabranici Karla Anćelotija izdržali su sve nalete i podigli pehar osvajača Lige šampiona, 14. put u istoriji kluba.