Remi Španije i Njemačke, posljednje kolo donosi rasplet u Grupi E

32

Reprezentacije Španije i Njemačke remizirale u utakmici drugog kola Grupe E Svjetskog prvenstva 1:1.

Konačan rasplet u pomenutoj grupi biće poznat nakon posljednjeg, trećeg kola.

Španija se nalazi na prvom mjestu sa četiri osvojena boda, Japan i Kostarika imaju po tri, dok je Njemačka na četvrtoj poziciji sa jednim bodom.

U trećem kolu sastaju se Španija i Japan, a sa druge strane Njemačka će protiv Kostarike tražiti pobjedu koja bi ih eventualno odvela u dalji tok turnira, ukoliko Španija savlada Japan.

Teoretski sve ekipe imaju šansu da takmičenje nastave u osmini finala.

Utakmica između Španije i Njemačke na El Bajt stadionu djelovala je poput mečeva koji se igraju u nokaut fazi.

Obje ekipe su bile oprezne do samog kraja utakmice koja je počela defanzivnom igrom Španije. Nijemci su na početku bili nešto ofanzivniji, ali je tokom cijelog meča bilo prisutno svojevrsno taktičko nadmudrivanje.

Dani Olmo iz Španije je imao prvu veliku priliku na meču, naime šutirao je sa 16 metara ka golu Manuela Nojera, koji je dobro intervinisao nakon čega je lopta okrznula prečku.

Nijemci su nastavili sa čvrstom odbranom, a igrači „crvene furije“ su napadali sa krilnih pozicija, međutim, djelovalo je da su obje ekipe čekale grešku protivnika.

Na kraju prvih 45 minuta utakmice rezultat je bio neriješen, 0:0.

Evropski klasik nekadašnjih prvaka svijeta nastavljen je čvrstom igrom, uglavnom na sredini terena.

Španci su bili bolji od starta drugog poluvremena. Dešavalo se da akcija krene sa desne i završi na drugu stranu.

Alvaro Morata bio je prvi strijelac na meču. On je u 54. minutu ušao u igru, a za osam minuta na terenu ishod je bio gol za vođstvo Španije.

Đordi Alba je sa lijeve strane centrirao, a u šesnaestercu se našao pomenuti centarfor koji je loptu ležerno smjestio u gol Nijemaca.

Obje ekipe su u nastavku utakmice pravile visoki presing na zadnju liniju, s tim što su Nijemci čekali grešku protivnika.

Golman Španije Unai Simon je nekoliko puta spasao ekipu Španije sigurnog pogotka.

U 83. minuti Musijala je gurnuo loptu u prazan prostor što je Filkrig dočekao na pravi način, savladao je golmana Španije i doneo Nijemcima izjednačenje.