Rendžers ubijedljivo slavio, Zvezda bez sreće u Glazgovu

89

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Glazgovu od ekipe Rendžersa sa 3:0 u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Težak poraz za srpsku ekipu na gostovanju kod Rendžersa, pošto šampion Škotske za Beograd nosi prednost od 3:0.

Od prvog minuta moglo se nagovijestiti da će utakmica biti veoma uzbudljiva i sadržajna.

Prštalo je od samog starta, viđeni su brojni dueli na sredini terena, opipavao se teren i odmeravao protivnik.

Prvo uzbuđenje viđeno je već u trećem minutu, kada je Zvezdi poništen pogodak.

Duga lopta napred, Katai i Ivanić išli su na nju, crnogorski fudbaler odložio je do srpskog, a ovaj je zakucao u mrežu.

Holandski pomoćni sudija podigao je zastavicu, aludirajući da je Katai bio u nedozvoljenoj poziciji. Nakon upotrebe VAR-a, gol je poništen.

Igrao se deveti minut kada je Rendžers izborio penal.

Srnić je neoprezno startovao nad Kentom, koji pada u šesnaestercu Zvezde. Iako prvobitno nije bio dosuđen jedanaesterac, ponovo je intervenisala VAR tehnologija, a sudija je nakon gledanja snimka pokazao na bijelu tačku.

Džejms Tavarnije je hirurški precizno izveo penal i matirao Borjana za 1:0 u 11. minutu.

Nije Zvezda klonula duhom, već je nastavila da se bori, ali joj je u ogromnoj mjeri nedostajalo sreće.

U 13. minutu Katai je utrčao, ćušnuo loptu i zaobišao golmana domaćih i postigao gol u praznu mrežu. Slavili su fudbaleri Crvene zvezde, ali je ubrzo gol poništen.

Ponovo je akter bio Katai i ponovo je VAR potvrdio da se nalazio u ofsajd poziciji, pa je ostalo 1:0.

Samo dva minuta kasnije, novi šok za izabranike Dejana Stankovića, pošto je Rendžers poveo sa 2:0.

Fudbaleri Zvezde nisu bili skoncentrisani kod kornera domaćih, Eraković je loše intervenisao i poslao loptu pravo na nogu Morelosa, a najbolji strelac Rendžersa je plasirao u mrežu za 2:0.

Nije tu bilo kraja Zvezdinim mukama u prvom poluvremenu.

U 23. minutu, odličan dupli pas Kataija i Ivanića, nakon čega je Džek oborio fudbalera Crvene zvezde, a holandski arbitar nije imao mnogo dilema kada je pokazao na bijelu tačku.

Katai je preuzeo odgovornost, ali nije pretvorio penal u gol. Nakon dva poništena gola, srpski fudbaler nije uspeo da se nađe na listi strijelaca ni nakon penala.

Solidno je Katai izveo jedanaesterac, ali je golman MekGregor maestralno reagovao i odbranio.

Uprkos spletu nesrećnih okolnosti, Zvezda je pokušavala da do kraja prvog dela utakmice smanji zaostatak, ali je u nekoliko navrata odbrana domaćih, na čelu sa iskusnim golmanom, bila na vrhuncu zadatka.

Rendžers dolazi do ranog gola i u drugom poluvremenu, čime stiče ubijedljivu prednost.

U 51. minutu, domaćin ponovo postiže gol nakon kornera, pošto je Balagun nakon kornera nadskočio trojicu čuvara i glavom smjestio loptu u mrežu.

Od tog trenutka, pa do kraja susreta, Zvezda je uporno pokušavala da postigne gol, našla se u nekoliko šansi, ali je nedostajalo sreće i koncentracije u završnici.

Zvezda ima za čime da žali, pošto je mogla sa mnogo povoljnijim rezultatom da dočeka revanš koji je na programu za sedam dana.