SAD bolje od Irana, Amerikanci u osmini finala Mundijala

35

Fudbaleri SAD igraće osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru, pošto su u trećem kolu Grupe B savladali Iran 1:0.

Izabranici Grega Belhaltera odigrali su taman koliko je bilo potrebno da se savlada nezgodna, ali na ovom meču nedovoljno angažovana ekipa Irana i to golom Kristijana Pulišića u 38. minutu.

Amerikanci su od prvog minuta krenuli agresivno, napadali tokom čitavog prvog poluvremena, što im se isplatilo u akciji Mekenija i Desta, a fudbaleru Čelsija nije bilo teško da zatrese mrežu golmana Bejranvanda.

Englezi su u drugom meču grupe ubijedljivo savladali Vels, što je značilo da je Irancima jedan bod bio dovoljan da dođu do drugog mjesta, ali ekipa Karlosa Kejroša nije pokazala ništa što bi nagovijestilo da zaslužuje osminu finala.

Jeste Iran napadao u drugih 45 minuta, ali nekako stihijski, bez konkretne akcije i udarca ka golu Meta Tarnera, kao da se ne radi o meču koji je najavljivan kao više od igre.

Kao da su Iranci više željeli da im sudija dodijeli penal ili slobodan udarac, nego što su se trudili da nadmudre američku odbranu, koja je sasvim solidno završavala svoje zadatke.

Na kraju, Amerikanci su došli do pobjede, osvojili drugo mjesto u Grupi B i u osmini finala igraće protiv Holandije, koja je trijumfom nad Katarom potvrdila prvo mjesto u Grupi A.