Saša Đorđević dobio otkaz u Virtusu

43

Srpski košarkaški stručnjak Aleksandar Đorđević smijenjen je sa mjesta trenera Virtusa iz Bolonje.

Italijanski klub je saopštio da je bivšeg selektora Srbije razriješio dužnost sa mjesta trenera.

Isto kao pomoćnog trenera Gorana Bjedova, kao i Mladena Mihajlovića, zaduženog za kondiciju u stručnom štabu Đorđevića.

– Virtus se zahvaljuje treneru i njegovom tehničkom osoblju na posvećenosti i radu – navodi se u saopštenju.

Đorđevića će privremeno zamjeniti Kristijan Fedrigo, jedan od dosadašnjih pomoćnika.

Đorđević je dobio otkaz dan nakon poraza od Sasarija u Bolonji 83:78, tek drugog u prethodnih devet utakmica i maksimalnih 7-0 u grupi u Evrokupu.

Ipak, to mu je bio čak četvrti u nizu poraz na svom terenu u italijanskom prvenstvu u meču u kome je isključen u prvoj četvrtini.

Virtus smijenio Đorđevića zbog Belinelija

Kao grom je sjevnula vijest da je Aleksandar Đorđević dobio otkaz na klupi Virtusa iz Bolonje.

Srpski trener je imao sasvim solidne rezultate ove sezone, skoro 7-0 u Evrokupu i ne baš dobrih 5-4 u italijanskom prvenstvu, prourozovanim četvrtim uzastopnim porazom na svom terenu gledajući samo Seriju A.

Poraz od Sasarija u Bolonji bila je kap koja je prelila čašu iz dva razloga, otkriva poznati novinar Emilijano Karkija.

Prvi jer je isključen već u prvoj četvrtini zbog žustrog prigovora sudijama, ali i još bitniji.

Odlukom bivšeg selektora Srbije Marko Belineli, veliko pojačanje iz NBA lige, nije debitovao u tom susretu, iako se očekivalo.

Italijanski mediji su snažno kritikovali takvu odluku, koja je prouzrokovala smjenu.