Senegal golom Kulibalija izborio plasman u osminu finala

25

Reprezentacija Senegala savladala je selekciju Ekvadora 2:1 u trećem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva. Pobjednički gol postigao je kapiten Senegala Kalidu Kulibali.

Ovom pobjedom aktuelni šampion Afrike plasirao se u osminu finala Mundijala u Kataru, kao drugoplasirana ekipa u Grupi A, a protivnik u prvoj rundi nokaut takmičenja biće im prvoplasirana ekipa iz Grupe B.

Holandija je bila bolja od domaćina Svjetskog prvenstva 2:0 i kao prvoplasirani tim čeka drugoplasiranu reprezentaciju iz Grupe B.

Utakmica je bila otvorena od starta, Senegal je igrao smirenije i bio je ofanzivniji u odnosu na Ekvador.

Veliki broj tačnih dodavanja, lijepi potezi i ljepršava igra primetna je bila na početku utakmice između Ekvadora i Senegala.

Prvi gol je viđen u 43. minutu igre iz penala. Idrisa Gej je bio strijelac za prvo vođstvo Senegala na utakmici.

Drugo poluvreme Ekvador je počeo ofanzivnije što se isplatio u 68. minutu, preciznim centaršutom iz kornera Ekvador je preko Kaiseda došao do izjednačenja.

Radost je trajala svega dva minuta.

U 70. kapiten Senegala Kulibali je doveo svoj tim do novog vođstva i time postavio konačan rezultat meča.

Na kraju utakmice može se kontatovati da je meč bio ujednačen, ali da su Senegalci imali konkretnije šanse što su i iskoristili.

Fudbaleri Ekvadora su pokušavali u finišu meča da dođu do izjednačenja koje bi im odgovaralo za nastavak takmičenja, međutim duboke pasove upućene ka Valensiji i Kaisedu defanzivni igrači Senegala su sekli prilikom prijema.

Napadač Fenerbahčea Ener Valensija do ove utakmice bio je jedini strijelac za nacionalni tim Ekvadora na Mundijalima od 2014. godine.