Siti izbacio PSŽ i izborio prvo finale LŠ u klupskoj istoriji

10

Fudbaleri Mančester sitija savladali su PSŽ sa 2:0 u revanš meču polufinala Lige šampiona i tako sa ukupnih 4:1 eliminisali francusku ekipu i plasirali se u finale elitnog evropskog takmičenja.

„Finale prije finala“ pripalo je izabranicima Pepa Gvardiole, koji su nadigrali i eliminisali goste iz Pariza.

Mančester siti se tako plasirao u prvo finale Lige šampiona u istoriji kluba i imaće šansu da se napokon nađu na listi timova koji su podigli „ušati pehar“.

Francuski timovi poput Monaka i Liona su prethodnih godina znali da zadaju probleme svijetlo-plavima iz Mančestera, ali je zato Siti bez većih poteškoća ove sezone uspio da eliminiše PSŽ.

„Građani“ su bili veoma strljivi i igrali lukavo, koristeći povoljan rezultat iz prvog meča.

PSŽ je zbog tog rezultata morao da uđe u meč sa imperativom pobjede, te je bio opasnija ekipa od samog starta.

Meč je mogao da dobije drugačiji tok već poslije sedam minuta, kada je sudija Kujpers prvo dosudio jedanaesterac, ali je onda nakon korišćenja VAR tehnologije uvideo da je Zinčenko igrao ramenom, a ne rukom.

Ubrzo potom, Siti postiže prvi gol na meču.

Golman Ederson je na fenomenalan način proigrao Zinčenka na protivničkoj polovini, ovaj vratio za De Brujnea, čiji je šut bio izblokiran, ali se lopta odbila do Mareza, koji je desnom, slabijom nogom, šalje ispod golmana gostiju Navasa.

Sedam minuta kasnije PSŽ je bio najbliži golu na meču, kada je Markinjos pogodio prečku, pošto je dobro skočio nakon centaršuta Di Marije.

Do kraja prvog poluvremena Francuzi su zapretili još u dva navrata, jednom kada je prazan gol sa nekih 25 metara promašio Di Marija, a drugi put kada je Erera sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola Edersona.

Kako je u drugom poluvremenu vreme odmicalo, fudbaleri PSŽ-a bili su sve nervozniji, što je Siti znao da iskoristi.

Fil Foden je u dva navrata mogao da postigne drugi gol za svoju ekipu, ali je u obe situacije Navas odlično intervenisao.

Ono što nije uspio Foden, jeste Marez u 63. minutu. Školska kontra „građana“, mat u nekoliko poteza i ispostaviće se nedostižno vođstvo od 2:0.

De Brujne i Foden su razmijenili dodavanja i odigrali dupli pas, Foden je potom protigrao Mareza na drugoj stativi, a ovaj drugim golom na meču, a trećim u ovom polufinalu, riješio pitanje pobjednika i prvog finaliste.

PSŽ-u su bila potrebna čak tri gola u posljednjih pola sata meča, što je bila nemoguća misija za francusku ekipu.

Frustracija Parižana najbolje se primjetila u 69. minutu, kada je Di Marija zaradio direktan crveni karton zbog dva nasrtaja na Fernandinja. Do kraja meča su zbog veoma oštrih faulova, žute kartone zaradili Verati, Danilo i Kimpembe.

Do kraja meča je Siti stvorio nekoliko šansi, od čega je najbolje imao Foden, ali se rezultat nije mijenjao.

Siti je sa ukupnih 4:1 eliminisao PSŽ i plasirao se u finale Lige šampiona.

Protivnik 29. maja na stadionu „Ataturk“ u Istanbulu biće im bolji iz duela Reala i Čelsija.