Srbija će igrati protiv najboljih u Evropi

54

Pobjedom od 2:0 protiv Norveške u Oslu, fudbaleri Srbije ostvarili su plasman u A Ligu nacija. Pored toga, golovi Vlahovića i Mitrovića obezbjedili su i drugi šešir pred žrijeb za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, ali i dodatni put ka kontinentalnom šampionatu. „Orlovi“ su pokazali zavidnu formu pred Svjetsko prvenstvo koje za manje od dva mjeseca počinje u Kataru.

Prije manje od dvije godine, Srbija je u Oslu savladala Norvešku i plasirala se u finale baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo, a „Uleval“ stadion još jednom je bilo srećno mjesto za srpski nacionalni tim.

Golovima Dušana Vlahovića i Aleksandra Mitrovića, ekipa Dragana Stojkovića Piksija ostvarila je veliku pobjedu, osvojila prvo mjesto u Četvrtoj grupi B lige nacija i „ubila tri muve jednim udarcem“.

Srbija će u novom ciklusu najmlađeg Uefinog takmičenja igrati u A ligi, što znači da će se takmičiti sa najboljim selekcijama na Starom kontinentu.

Takođe, „orlovi“ su obezbjedili drugi šešir na žrijebu za kvalifikacije za naredni kontinentalni šampionat, ali i dodatni put ukoliko one ne budu uspješne.

Pomalo stegnuto ušli su srpski igrači u meč u Oslu, a Norvežani su već u prvom minutu imali veliku priliku. Erling Holand se lako našao u šansi, ali je Vanja Milinković Savić odlično intervenisao i ulio preko potrebno samopouzdanje „orlovima“.

Kako je vrijeme odmicalo, srpski tim se oslobađao pritiska i prilazio sve bliže norveškom golu.

Vlahović je udarcem glavom testirao golmana Nilanda i napravio uvertiru za ono što će uslijediti u 42. minutu.

Tadić je bio pokretač akcije, sjajno je uposlio Kostića, koji je protutnjao po lijevoj strani, poslao preciznu povratnu loptu, na koju je naletio napadač Juventusa i donio prednost „orlovima“.

Igra Piksijevih momaka bila je sve sigurnija, igra kratkih pasova dobro je funkcionisala, a već u 54. minutu jedna fantastična kontra donijela je uvećanje vođstva.

Tadić je osvojio jednu loptu na sredini terena, dodao do Ilića, koji je ostavio Mitroviću, koji je još jednom pokazao da je talija srpskog tima.

Preciznim udarcem, napadač Fulama postigao je svoj 50. gol u dresu reprezentacije i doneo veliko slavlje saigračima, ali i velikom broju srpskih navijača na stadionu u Oslu.

Do kraja meča Norveška je pokušavala da dođe bar do pogotka, a najbolju priliku imao je ponovo Holand, koji je u nadoknadi vremena dobro šutirao, a Milinković Savić još jednom bio siguran.

Srbija je u Oslu ostvarila veliki trijumf, a raduje forma „orlova“ pred Mundijal u Kataru, koji počinje za nešto manje od dva mjeseca.