Srbija deklasirala Kinu u prvom meču na Mundobasketu

26

Košarkaši Srbije savladali su u Manili selekciju Kine 105:63 u prvoj utakmici grupne faze Svjetskog prvenstva koje se održava u Indoneziji, Japanu i Filipinima.

Meč je bio neizvestan samo u nekoliko uvodnih minuta, nakon čega je utakmica otišla u jednom smjeru.

Nakon uvodnih poena i serije Kine 6:0, „Orlovi“ su uspjeli da uzvrate i nizom svojih dobrih napada brzo dođu do prednosti koju su uspjeli da povećavaju.

Izabranici Svetislava Pešića prije svega su dobrom igrom u odbrani iznudili veliki broj teških šuteva za tri poena koje Kinezi nisu uspjeli da pogode.

Iznenađujuće su bile akcije u kojima se Bogdan Bogdanović spuštao na niski post i odatle razigravao igrače spolja.

Kajl Anderson, košarkaš Kine od kojeg se dosta očekivalo, ostao je bez poena u prve dvije četvrtine meča.

Srbija je tokom meča mijenjala različite tipove odbrana na koje nedovoljno kvalitetna selekcija Kine nije uspjela da odgovori.

Treća četvrtina poslužila je selekciji Srbije da dođe do dvocifrene prednosti, dok je u posljednjoj dionici intenzitet igre opao, pa su obje ekipe stizale do lakih poena.

Najefikasniji košarkaši na meču bili su Marinković i Bogdanović sa po 14 poena, Ristić je dodao 13, Milutinov 11, a Avramović 10 poena.

U selekciji Kine Rui Džao postigao je 17 poena, Džou Ći je dodao 12.