Srbija remizirala sa Bugarskom i obezbijedila plasman na Evropsko prvenstvo

53

Fudbalska reprezentacija Srbije igraće poslije 24 godine na Evropskom prvenstvu, pošto je u posljednjem kolu kvalifikacione Grupe G u Leskovcu igrala sa Bugarskom 2:2.

I to jedina lijepa vijest koju su nam „orlovi“ priuštili danas.

Ekipa selektora Dragana Stojkovića Piksija još jednom je pokazala previše nesigurnosti i to protiv rivala koji je mnogo slabiji, individualno i timski.

Opet je Srbija pokazala dva lica u jednoj utakmici – u prvom poluvremenu je dominirala, u drugom primila dva neobjašnjiva pogotka i na kraju se vadila protiv skromne bugarske ekipe.

Prvih 45 minuta protkli su u naletima srpskog tima ka golu Bugarske, a jedini gol u tom periodu viđen je u 17. minutu, kada je Veljković ispratio akciju i posle prečke Gudelja ubacio loptu u mrežu Naumova.

Upravo je golman bugarskog tima u prvom dijelu bio najzaslužniji što „orlovi“ na poluvreme nisu ozišli sa većom prednošću, popto je branio udarce Kostića i Mitrovića.

U nastavku meča umalo katastrofa.

Bugari su iz dvije prilike, poslije dvije velike greške „orlova“ došli do preokreta, a strijelci su bili Rusev u 59. i Despodov u 69. minutu.

Kada su vidjeli da je đavo odneo šalu, srpski fudbaleri načinili su još jedan dodatni napor i preko Babića došli do izjednačenja i remija u 82. minutu.

Srbija je tako izborila plasman na Evropsko prvenstvo kao drugoplasirana ekipa u Grupi G, pošto je Mađarska, u istom terminu, poslije preokreta savladala Crnu Goru 3:1 i obezbijedila prvu poziciju u grupi.

Žrijeb za grupe na Evropskom prvenstvu biće održan 2. decembra.