Srbija savladala Irsku

12

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Irsku, rezultatom 3:2, u prvom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Novi ciklus, novi selektor, (ne tako) nova reprezentacija i počinje ista euforija.

Srbija je dočekala Irsku u prvom meču kvalifikacionog ciklusa, i pošteno se namučila da bi došla do važnih bodova.

Tvrdo je počela utakmica, mučili su se „orlovi“ u prvom poluvremenu, ali se, poslije 90 minuta, isplatilo.

Irci su iz prvog udarca ka golu došli do prednosti.

Igrao se 18. minut u Beogradu, kada je Kalum Robinson savršeno centrirao i pronašao Alana Brauna pred Dmitrovićevim golom.

Fudbaler Prestona je visoko skočio i glavom smjestio loptu u mrežu.

Čekao se odgovor „orlova“ sve do 40. minuta, kada je, iz prve prave i dobre akcije, Dušan Vlahović zatresao mrežu.

U tri poteza su došli „orlovi“ do izjednačenja – lopta za Tadića, koji je glavom spušta Vlahoviću, a ovaj preciznim udarcem postiže gol.

„Orlovi“, kao da su tim golom dokazali sebi da mogu i pokazali kako do gola protivnika – do poluvremena su napravili dvije dobre prilike, više nego u prvih 40 minuta igre.

U drugom dijelu igre, Dragan Stojković je napravio tri izmjene – ušli su Filip Kostić, Nemanja Maksimović i, pokazalo se kao naveći pogodak – Aleksandar Mitrović.

Napadač Fulama je u 69. minutu postigao najljepši gol dana, a možda čak i čitavog kvalifikacionog ciklusa.

Povukao je loptu, podigao glavu, a onda lobovao protivničkog golmana sa više od 20 metara.

Kao nekada Maradona na istom ovom stadionu, na istom ovom golu.

Mitrović je šest minuta kasnije sjajno reagovao na centaršut Dušana Tadića i glavom smjestio loptu u gol za 3:1.

Prethodno je Strahinja Pavlović odradio ogroman posao – ukrao je loptu, iznio na protivničku polovinu, predao Tadiću, koji je upisao treću asistenciju na utakmici.

Ni ovaj meč „orlova“ nije mogao da prođe bez drame.

Kolins je u 86. minutu iskoristio lošu komunikaciju u zadnjoj liniji, iskoristio grešku Stefana Mitrovića i postigao gol.

Ipak, Srbija je izdržala nalete Iraca do kraja i upisala prve bodove u kvalifikacijama.

U drugom današnjem meču, Portugal je sa 1:0 savladao Azerbejdžan.

Srbija je prva na tabeli sa tri boda, koliko ima i Portugal.

Treći je Luksemburg, koji još nije odigrao meč prvog kola.