Srbija savladala Portoriko za prvo mjesto u grupi

35

Košarkaši Srbije savladali su Portoriko 94:77 u duelu za prvu poziciju u grupi i prolazak u narednu fazu takmičenja.

Reprezentacija Srbije izgledala je dobro u prvom poluvremenu, lako je stigla do 30 poena razlike, a potom je uslijedila treća četvrtina i rana faza četvrte u kojoj je Portoriko prišao na svega 10 razlike.

Na samom startu meča Srbija je stigla do brze 8:0 serije, što je trenera protivničke ekipe navelo da zatraži tajm-aut.

Izabranici Svetislava Pešića izuzetno su šuterski raspoloženi ušli u meč, u prvih pet minuta stigli su do 12 poena prednosti, sa velikom dominacijom i u napadu i u odbrani.

Procenti šuta opali su u nastavku dionice, ali je Srbija nastavljala da povećava prednost.

Druga dionica donijela je još ubjedljiviju igru „orlova“, poluvreme su krasili dobri procenti šuta Srbije, dok je Portoriko bio na svega 28 odsto.

Portorikanci su imali problema u organizaciji napada, prije svega zbog visokog presinga, ipak treba napomenuti da odbrana Srbije na šutu rivala za tri poena nije izgledala upečatljivo, što je rival kažnjavao u nastavku.

Pešić je već u prvom poluvremenu rotirao svih 11 igrača.

Treća četvrtina donijela je neočekivano opuštanje i priključak Portorika, jer je pripala rivalu 31:18.

Košarkaši Srbije dozvolili su Portorikancima veliki broj otvorenih šuteva što zbog lošeg preuzimanja, što zbog prolaska ispod bloka. Izabranici Kolona pogodili su čak sedam trojki iz deset pokušaja.

U napadu su „orlovi“ uputili svega 12 šuteva iz igre jer nisu uspjeli da se snađu u visokom zonskom presingu rivala koji su i sami praktikovali na početku meča.

Srbija je u trećoj četvrtini izgubila šest lopti, dok je u čitavom prvom poluvremenu imala jednu.

U posljednjoj dionici, u prvih nekoliko minuta košarkaši Svetislava Pešića još uvijek nisu uspjeli da pronađu ritam, pa je Portoriko došao na 10 poena zaostatka.

U drugom dijelu dionice, istupio je Bogdan Bogdanović koji je uspio da vrati samopouzdanje saigračima i spriječi potencijalni neizvjestan kraj meča.

Po 17 poena postigli su Bogdan Bogdanović i Nikola Jović koji je proglašen i za igrača utakmice. Aleksa Avramović ubacio je 15 poena, dok je Milutinov upisao dabl-dabl sa 12 poena i 15 skokova.

U ekipi Portorika 14 poena postigao je Pineiro, 13 je ubacio Hauvard.