Srbija ubijedljivo savladala Litvaniju u Kaunasu

19

Fudbaleri Srbije pobijedili su u Kaunasu ekipu Litvanije sa ubijedljivih 3:1 u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj. Sve golove postigao je Aleksandar Mitrović u prvom poluvremenu.

Ovom pobjedom, Srbija je uspjela da se vrati na drugu poziciju na tabeli.

„Orlovi“ su tokom čitavog meča bili bolji rival, izabranici Dragana Stojkovića kontrolisali su loptu tokom čitavog dijela i stvarali više prilika od rivala.

Utakmica je bila jako teška, dosta prekida i faulova domaćina u ranim fazama napada Srbije.

Sva tri gola na meču postigao je Aleksandar Mitrović koji, poslije Litvanije, ima 55 golova.

Prvi gol Mitrović je postigao glavom u 21. minutu na asistenciju Filipa Mladenovića.

Isti dvojac je u 32. minutu na isti način duplirao prednost Srbiji, da bi za posljednji gol Mitrovića u 43. minutu proigrao kapiten Dušan Tadić.

Jedini gol za Litvance postigao je Palauskas u 45. minutu nakon loše reakcije odbrane gostujućeg tima.

U drugom poluvremenu, Srbija je imala nekoliko prilika na samom startu, ali je rezultat ostao nepromijenjen do samog kraja meča.