Srbija ubjedljiva protiv Katara

58

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Katar sa 4:0 u prijateljskoj utakmici, pred kvalifikacione mečeve za Svjetsko prvenstvo.

Novi meč Piksijeve Srbije i nova pobjeda. Srbija je odigrala dobar meč u Mađarskoj i u dobrom raspoloženju čeka kvalifikacione mečeve.

Dragan Stojković je, kako se to obično kaže, promiješao karte i pružio šansu i igračima koji nisu mnogo igrali u prethodnom periodu.

Tako je Matija Nastasić zaigrao u odbrani, sa kapitenskom trakom oko ruke, a debitovao je i golman Mile Svilar, koji je u igru ušao u poslije 45 minuta.

Meč je počeo, praktično, golom Srbije.

Filip Đuričić je probio po desnoj strani, probao da proigra Vlahovića, ali je Kuki zakačio loptu i smjestio je u svoj gol.

Katar je, nakon gola, imao inicijativu, imao loptu u nogama, ali nije napravio niti jednu izglednu priliku, pa Predrag Rajković nije imao mnogo posla.

Stojković je tražio od svojih igrača da smire igru i da ne žure, što je donijelo promjene na terenu.

Srbija je strpljivije i sigurnije igrala, ali je drugi gol, kao i veliki broj šansi, došao nakon brzog kontranapada i sjajne saradnje u završnoj trećini terena.

Igrao se 18. minut, kada je Vlahović dodao do Jovića, a ovaj izbacio čuvara, namjestio se i smjestio loptu u mrežu.

Napravili su „orlovi“ do odmora još nekoliko izglednih šansi, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku, Piksi je šansu pružio Milošu Veljkoviću, a Svilaru prvi nastup u reprezentaciji.

Prvu veliku priliku Srbija je iskoristila.

Kao i u prvom dijelu meča, odličan presing i kažnjavanje grešaka protivnika.

Đuričić je ukrao loptu, Vlahović povukao, a onda rutinski matirao golmana.

Vlahović je napravio i najljepši potez na utakmici, kada je u 74. mintuu uhvatio spektakularne makazice poslije Lozovićevog centaršuta, ali je golman Katara sačuvao mrežu.

Tačku je stavio Nikola Milenković, koji je bio najviši u skoku poslije kornera u 85. minutu.

Ubjedljivom pobjedom „orlovi“ su napravili lijepu uvertiru za kvalifikacione mečeve koji predstoje – već u subotu, 4. septembra, „orlovi“ na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu dočekuju Luksemburg, a tri dana kasnije (7. septembra) gosti su reprezentacije Republike Irske u Dablinu.