
Republička uprava za geodetske i imovinsko-pravne poslove (RUGIP) će u punom kapacitetu biti na raspolaganju svim građanima koji traže informacije i koji su zainteresovani za svoju imovinu na teritoriji FBiH, rekao je za Jutarnji program RTRS-a direktor RUGIP-a Dragan Stanković.
Stanković je dodao da je formirano šest komisija na teritoriji Srpske, koje služe za to da se građani mogu raspitati o svojoj imovini. Dodaje da će se oformiti još 64 organizacione jedinice, te da će građanima biti oformljena i besplatna pravna pomoć.
– Mi smo, prije svega, kao servis građana dužni, neukim strankama i ljudima, da pomažemo, izlazimo u susret i mi se toga držimo. Tako da, u ovoj strukturi 13.512 građana koje nam se obratilo, od tog 7.541 građana je bilo iz Republike Srpske, a 3.392 građana bilo je iz Srbije, kao i određeni broj iz inostranstva – dodaje Stanković.
Podsjećamo, Vlada Republike Srpske pokrenuće postupak za ocjenu ustavnosti Zakona o zemljišnim knjigama Federacije BiH zbog uočenih nepravilnosti kod upisa imovine i neinformisanja stranaka u postupku – jedan je od zaključaka Interresorne radne grupe Republike Srpske. Poručeno je da nakon upisivanja grobalja i crkve u „svojinu države“ na djelu je jasan pokušaj otimanja srpske imovine u Federaciji BiH, a samim tim i svođenja Srba u tom entitetu na statističku grešku.
















































