Švajcarska savladala Srbiju, „orlovi“ završili učešće na Mundijalu

64

Porazom od Švajcarske 3:2 u trećem kolu Grupe G, fudbalska reprezentacija Srbije završila je učešće na Mundijalu u Kataru.

Imali su Piksijevi „orlovi“ igru u prvom poluvremenu, imali u jednom trenutku prednost od 2:1, ali kao i u utakmici protiv Kameruna – zakazala je odbrana.

Srbija je još jednom na turniru primila tri pogotka, ovog puta nije uspjela da izvuče ni remi, pa takmičenje u Kataru završava sa samo jednim osvojenim bodom – na posljednjem mjestu u grupi.

Napadački potencijal „orlovi“ su iskazali samo u prvom poluvremenu, kada su Mitrović i Vlahović preokrenuli prednost protivnika do kojeg je stigao golom Šaćirija u 20. minutu.

Embolo je u finišu prvog dijela donio izjednačenje Švajcarskoj i nagovijestio da „orlove“ čeka pakleno težak zadatak u drugih 45 minuta.

Frojler je na startu drugog dijela još jednom savladao Vanju Milinkovića-Savića i već tu je bio kraj.

„Orlovi“ u cijelom drugom poluvremenu nisu stvorili nijednu ozbiljniju priliku pred golom Kobela – najbliži su bili Tadić i Radonjić, ali su njihovi udarci bili neprecizni.

Možda bi sve bilo drugačije da je odličan udarac Andrije Živkovića još u 11. minutu bio malo precizniji i da je umjesto na stativi završio u švajcarskom golu.

Ali, to nikada nećemo saznati…

„Orlovi“ su još jednom pokazali da imaju ogroman napadački potencijal, ali greške u odbrani su po ko zna koji put stale na put sreći srpskim fudbalerima.

Srbija završava učešće na Mundijalu, a Švajcarska sa drugog mjesta ide u osminu finala, gde će igrati protiv Portugala.

Kamerun je savladao Brazil 1:0 u utakmici bez rezultatskog značaja, a „karioke“ će kao prvoplasirana ekipa u grupi igrati protiv Južne Koreje u nokaut fazi takmičenja.