Trijumf Denvera uz Jokićev 52. tripl-dabl

15

Srpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je noćas 52. tripl-dabl u karijeri u pobjedi Denver Nagetsa nad Šarlot Hornetsima sa 129:104.

U četvrtoj pobjedi Denvera u nizu, Jokić je postigao 12 poena, 10 asistencija i 10 skokova za 29 minuta u igri, uz samo jedan promašen šut od sedam upućenih ka košu gostiju.

Jokić je postao košarkaš sa najviše dabl-dablova u istoriji franšize iz Kolorada, pošto je svojim 228. takvim mečom pretekao na listi legendarnog Dikembea Mutomba.

Osim toga to je bio Somborcu 36 takav učinak ove sezone u 40 odigranih utakmica.

Meč između Denvera i Šarlota bio je odlučen u trećoj četvrtini, koja je završena rezultatom 38:22 i to pošto su Nagetsi imali 12 poena viška na poluvremenu.

Odličnu igru kod Nagetsa prikazao je Majkl Porter džunior sa 28 poena i 13 skokova, dok je Vil Barton dodao 23.

Kod „stršljenova“ bolji od ostalih bio je Teri Rozir sa 21 poenom, a kandidat za rukija godine Lamelo Bol ubacio je 14.

Denver sada ima skor 24-16 i drži peto mjesto na Zapadu, a u narednom meču dočekuje Čikago. Šarlot je, takođe peti, ali na Istoku i to sa skorom 20-19.