Vatromet na terenu, pa vatromet pred Enfildom – Liverpul slavi titulu

43

Fudbaleri Liverpula savladali su Čelsi sa 5:3 u fenomenalnom meču 37. kola Premijer lige.

Neki bi pomislili da će Liverpul odraditi posao, sačekati kraj i proslaviti titulu koja se čeka 30 godina.

Ali, crveni su od početka krenuli ka golu Čelsija i pošteno namučili Kepu i zadnju liniju Frenka Lamparda.

Nabi Keita je u 23. minutu postigao spektakularan gol sa dvadesetak metara i pokazao da, kada je zdrav i spreman, Liverpul ima fenomenalnog igrača.

Petnaest minuta kasnije, još jedan predivan gol. Trent Aleksander Arnold sa velike udaljenosti, iz slobodnjaka. Ni sada Kepa nije imao nikakvu šansu da odbrani.

Pet minuta kasnije, već je 3:0. Vajnaldum je najsnalažljiviji u kaznenom prostoru, dolazi do lopte i smešta loptu u mrežu.

U nadoknadi prvog dijela igre, Čelsi uspeva da smanji rezultat.

Vilijan je šutirao, Alison maestralno odbranio, ali je Olivije Žiru došao do lopte i smanjio na 3:1.

U nastavku je pogodio i čovjek kojeg mnogi (neshvatljivo) kritikuju u poslednje vrijeme – Roberto Firmino.

Arnold je centrirao, Brazilac glavom postiže gol.

Potom se razbudio Kristijan Pulišić, čime se razbudio i Čelsi.

Poslije sjajnog prodora, Amerikanac je servirao loptu Abrahamu, a ovaj je sproveo u gol.

Pulišić se upisao u strijelce u 74. minutu, kada je primio loptu u kaznenom prostoru, okrenuo se i zakucao u mrežu.

Ipak, nadu gostiju da će neporaženi u London, ubio je Čemberlen u 85. minutu, poslije munjevite kontre i odlične asistencije Robinsona.

Slavlje je počelo, povrijeđeni kapiten Liverpula, Džordan Henderson, došao je da podigne šampionski pehar na Kopu, a brojni navijači „crvenih“ su na ulicama grada Bitlsa.

U prvom današnjem meču, Mančester junajted i Vest Hem su odigrali 1:1.