Vens: Vašington i Teheran dogovorili formiranje kanala za komunikaciju

0
Foto: OSV News

SAD i Iran saglasili su se da formiraju kanal za komunikaciju radi smanjenja tenzija, izjavio je američki potpredsjednik Džejms Dejvid Vens.

– Jedna od stvari koju smo željeli da dobijemo jeste kanal sa iranskom stranom, što smo i dobili – naveo je Vens u intervjuu za magazin „Anherd“.

Vens je rekao da Vašington vidi želju Irana da fundamentalno promijeni odnose sa SAD i ostatkom svijeta.

– Iranci nude stvari koje su radikalno drugačije od Sporazuma o nuklearnom programu Irana: mnogo stroži režim inspekcije i eliminaciju postojećih zaliha obogaćenog uranijuma – dodao je Vens.