Više od 900 pripadnika policije dalo krv

0
Foto: MUP Srpske

Više od 900 pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske odazvalo se akciji dobrovoljnog darivanja krvi povodom Dana policije Republike Srpske, 4. aprila, a pridružili su im se i ministar Željko Budimir i direktor Policije Siniša Kostrešević.

Budimir je rekao novinarima da se akciji odazvao veliki broj pripadnika MUP-a, uključujući policijske i državne službenike, pripadnike Žandarmerije, Specijalne antiterorističke jedinice, kao i kadete Policijske akademije i učenike Srednje škole unutrašnjih poslova.

– Do sada je prijavljeno oko 900 učesnika, a očekujemo i veći broj. Želimo da poručimo da pripadnici MUP-a, od najmlađih do najiskusnijih, aktivno učestvuju u humanitarnim aktivnostima, pružajući podršku građanima ne samo kroz redovne zadatke, već i kroz ovakve akcije – naglasio je Budimir.

On je napomenuo da zna šta znači kada oko 1.000 ljudi da krv, jer su zalihe stalno potrebne, te da masovni odziv davalaca ima nemjerljiv značaj za liječenje pacijenata širom Republike Srpske.

– Time želimo da pokažemo odgovornost i spremnost na žrtvu i zaštitu građana u svkaom smislu – dodao je Budimir.

Budimir je poručio da Dan policije nije samo praznik pripadnika Ministarstva, već dan svih građana Republike Srpske, kojima je policija u službi i čiju bezbjednost svakodnevno štititi.

Direktor Zavoda za transfuzijsku medicinu Strahinja Jurišić precizirao je da je u prethodnoj godini prikupljeno više od 43.000 doza krvi, od čega je obezbijeđeno preko 90.000 komponenti, koje su iskorištene za potrebe liječenja pacijenata.

On je naveo da su upravo zahvaljujući ovakvim akcijama i velikom odzivu građana i institucija, potrebe zdravstvenih ustanova blagovremeno zadovoljene.

Učenik Srednje škole unutrašnjih poslova Danijel Miljatović rekao je da je svaka doza bitna jer može spasiti nečiji život.

– Ovo je drugi put da dajem krv i ponosan sam na svoje kolege iz klase što su danas ovdje u vleikom broju – dodao je Milatović.

Jovana Popović iz Srednje škole unutranjših poslova kaže da kao budući policijski službenik želi da doprinose zajednici.

Akcija će trajati do 27. marta.