Žiru razbio kletvu, Francuska dominantno počela odbranu titule

35

Prije četiri godine u Rusiji, Francuska se popela na svjetski tron, a Olivije Žiru kao startni napadač nije postigao nijedan gol na turniru. Sada je napadač Milana razbio kletvu i već u prvom meču na Mundijalu dva puta tresao mrežu Australije, u pobjedi 4:1.

Iako je igrala bez najboljeg fudbalera planete Karima Benzeme, Francuska je opravdala ulogu favorita i prilično lako i ubijedljivo savladala ekipu sa najjužnijeg kontinenta.

Australija jeste povela, ali poslije toga nije prikazala apsolutno ništa, što je samo olakšalo posao ekipi Didijea Dešana da zauzme prvu poziciju na tabeli Grupe D poslije prvog kola.

Gudvin je već u devetom minutu najavio potencijalni šok za šampiona, ali „trikolori“ nisu dozvolili da se trećeg dana Mundijala desi još jedno iznenađenje, posle trijumfa Saudijske Arabije nad Argentinom.

Već do poluvremena Francuska je preokrenula i to golovima Adrijena Rabioa i Olivijea Žirua.

Australija je u finišu prvog dela mogla do izjednačenja, ali je Irvajn pogodio stativu gola Iga Lorisa.

U drugom delu na terenu je igrala samo jedna ekipa. Francuska se poigravala sa protivnikom, koji nije uspeo da ugrozi gol „trikolora“ ni izbliza.

Ostalo je pitanje koliko će golova postići šampion sveta, a zaustavili su se na dva – Kilijan Mbape se upisao u listu strelaca, dok je Žiru krunisao dobru igru novim pogotkom i tako postavio konačan rezultat na meču.

U prvoj utakmici Grupe D, Danska i Tunis su odigrali bez golova, pa je Francuska prva na tabeli sa tri osvojena boda.

U drugom kolu, derbi igraju Francuska i Danska, dok će Tunis i Australija u direktnom duelu pokušati da osvoje bodove u borbi za plasman u osminu finala.