Zvezda na pogon Berona i Brauna do velike pobjede u Rusiji

20

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostovanju Zenit sa 65:58 (16:20, 24:17, 7:14, 11:14), u meču 16. kola Evrolige.

Šampion Srbije je do važnog, sedmog trijumfa u elitnom takmičenju stigao zahvaljujući Biliju Beronu i Lorencu Braunu.

Beron je praktično šutirao bez greške, postigao 26 poena (4/4 za dva, 5/6 za tri, 3/4 slobodna bacanja) i tri skoka, dok je Braun meč završio sa 18 poena, devet skokova i šest asistencija.

Poene za crveno-bijele postigli su još samo četvorica igrača – Džejms Gist sedam, Vladimir Štimac šest, Branko Lazić pet i Filip Čović tri poena.

Kod poražene ekipe najbolji je bio Džastin Holins sa 14 poena, Vil Tomas je dodao 11, a Anton Ponkrašov osam poena.

Izabranici Dragana Šakote su odlično otvorili meč, prije svega zahvaljujući Biliju Beronu, koji je mučio svoje čuvare, što prodorima, što trojkama, poslije sjajnih driblinga, u njegovom stilu.

U tim trenucima poenterski se u meč uključio i Lorenco Braun, pa su crveno-bijeli rano vođstvo sigurno čuvali do kraja prvog kvartala.

A onda je uslijedio pad. Veliku seriju Zenita od 13:0 predvodili su Ajon i Ponkrašov, a gosti su prve poene u drugoj četvrtini postigli tek nakon četiri minuta, kada je Štimac konačno prekinuo dominaciju domaćih.

Ponovo se igralo u serijama, Zenit, doduše, nije imao nijednom dvocifrenu prednost, a Beron i Braun sa novim „izmišljenim“ poenima spustili su razliku na samo -3, pa su šampioni Srbije mogli da budu zadovoljni epilogom prvog poluvremena.

Za razliku od poenterski solidnog prvog poluvremena na obe strane, za drugi dio igre se to ne bi moglo reći.

Mnogo su se mučili u napadu i jedni i drugi, ali su crveno-bijeli protivniku dopustili samo sedam poena u trećem kvartalu, što je vjerovatno i prelomilo meč.

Sa tvrdom igrom nastavilo se i u posljednjoj četvrtini, a crveno-bijeli su na prve poene čekali, baš kao i u 2/4, više od četiri minuta.

U tim trenucima ni napad Zenita nije bio naročito potentan, pa je Zvezda na krilima Lorenca Brauna i Bilija Berona uspijela da sačuva prednost i ostvari veliku pobjedu u Kazanju.

U narednom kolu, 2. januara, Zvezda dočekuje Bajern, dok će Zenit gostovati Armaniju.

Crveno-bijele pre toga očekuje veoma važan meč u ABA ligi, protiv podgoričke Budućnosti u ponedjeljak od 18.00.