Zvezda preživjela Bragu i plasirala se u osminu finala Lige Evrope

9

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su u posljednjem kolu grupne faze odigrali neriješeno u Bragi – 1:1.

Zvezda je ispunila cilj – ostala je neporažena u Bragi i plasirala se u osminu finala Lige Evrope.

Ekipa Dejana Stankovića prepustila je domaćinu inicijativu i koncentrisala se na odbranu.

Braga je pretila udarcima iz daljine, preko Galena, a Zvezda je najbolju šansu imala u 13. minutu, kada je Kanga opalio po lopti, a golman Mateus krajnjim naporima sačuvao mrežu.

Tek što je počeo drugi dio igre, Braga je dobila savršenu priliku – penal.

Poslije kornera, Marko Gobeljić je igrao rukom, pa je arbitar pokazao na bijelu tačku.

Galeno je bio siguran izvođač, pa je Braga povela u 52. minutu.

Vodeći gol Brage naterao je Zvezdu da zaigra ofanzivnije, što se isplatilo u 67. minutu.

Poslije prekida, Radovan Pankov je oboren u kaznenom prostoru, pa je i Zvezda dobila savršenu priliku za izjednačenje.

Aleksandar Katai je namjestio loptu na kreč, i neumoljivo zatresao mrežu.

Braga je krenula svim silama u napad, ali je Zvezdina odbrana bila na visini zadatka, a Milan Borjan u nadoknadi vremena sjajnom odbranom sačuvao svoju mrežu.

Pošto u Bugarskoj, na meču Ludogorec – Mitjiland, nije bilo golova, Zvezda se, bodom u Portugalu, direktno plasirala u osminu finala Lige Evrope.