Zvezdina tačka na 32. titulu: „Petarda“, svjetski i srpski rekord

33

Fudbaleri Crvene zvezdom pobjedom nad Metalcem 5:1 (3:0) ovjerili su 32. titulu šampiona Srbije.

Na stadionu „Rajko Mitić“ izabranici Dejana Stankovića su ispunili sve što su htjeli – napunili su mrežu gostiju iz Gornjeg Milanovca i tako postavili državni rekord po broju golova nadmašivši Partizan sa 114:111, ali ujedno i škotski Seltik koji je do sada bio svjetski rekorder sa 106, prije nego što je Zvezda stigla do 108.

A to je uradila tako što je već poslije 80 sekundi imala vođstvo zahvaljujući pogotku Milana Gajića, a u petom i 2:0 kada je Mohamed El Fardu Ben zatresao mrežu Metalca.

Upravo je Ben trećim golom na meču oborio rekord Partizana iz 2000. godine i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

I prije toga je bilo jasno da Milanovčanima sleduje debakl, što se potvrdilo u drugom dijelu utakmice.

Rezervista Gelor Kanga je jedan otpadak pretvorio u gol poslije samo pet minuta, a onda je krenulo odrađivanje posla i spremanje za duel sa Partizanom u finalu Kupa Srbije.

Blagu monotoniju je prekinuo Igor Maksimović 20 minuta prije kraja kada se Radovan Pankov okliznuo, a napadač Metalca postigao prvenac u sezoni.

Konačan rezultat postavio je Milan Pavkov iz penala, ubrzo poslije toga…

Jedina „mrljica“ u ovom trijumfu Zvezde je neprijatan pad golmana Milana Borjana u duelu sa Prestižom, ostao je bez vazduha u 28. minutu, izdržao do poluvremena, ali je zamijenjen Zoranom Popovićem.

Zvezda je tako „spustila zavjesu“ na četvrtu uzastopnu titulu u sezoni u kojoj je bila dominantna, rušila rekorde i završila sa 13 bodova više od Partizana.

Vremena za slavlje nema previše jer joj slijedi u utorak završna bitka sa „vječitim“ rivalom za kompletiranje „duple krune“ koju čeka 14 godina.