Bečić: Prihvatljivo sve što Vlada usaglasi sa Crkvom

27
Foto: gradski.me

Predsjednik Skupštine Crne Gore Aleksa Bečić rekao je da je za njega prihvatljivo sve što crnogorska Vlada usaglasi sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC) o temeljnom ugovoru.

Bečić je rekao da nije imao priliku da pročita konačnu verziju temeljnog ugovora za koju je predsjednik Vlade Crne Gore Zdravko Krivokapić rekao da je spremna za potpisivanje.

– Ostajem pri onome što sam ranije govorio, to je u nadležnosti izvršne vlasti, Vlade – izjavio je Bečić novinarima u parlamentu.

Odgovarajući na pitanje da li smatra da je trenutak za potpisivanje temeljnog ugovora, s obzirom na situaciju u državi, Bečić je odgovorio da je on legalista.

– Vrijeme je uvijek kad postoji saglasanost dvije strane – dodao je Bečić.

Krivokapić je juče saopštio da je Vlada Crne Gore iskazala apsolutnu spremnost za potpisivanje temeljnog ugovora sa SPC u najkraćem roku.