Bokserka Nina Radovanović u četvrtfinalu

17

Nina Radovanović, srpska bokserka plasirala se u četvrfinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Nina Radovanović se takmiči u muva kategoriji do 51 kilograma i pobijedila je Orvelju Havjarimanu u osmini finala.

Ona je tražila sredinu ringa i kratila distancu, zadavala udarce brzim kombinacijama u tijelo i glavu protivnice i prvu rundu dobila sa 10:9.

Nastavila je Radovanovićeva u istom ritmu i umalo bacila u nokdaun protivnicu pa je Havjarimana osjetila da je na pragu poraza i krenula još agresivnije, ali je bilo jasno da je Nina i ovu rundu dobila.

Nije se srpska bokserka mnogo zalijetala u trećoj rundi, znala je da ima pobjedu u svojim rukama i pametno je odradila posljednjih tri minuta meča. Kretala se sjajno, pokazala da je fizički spremnija i potpuno zasluženo se plasirala u četvrtinu finala Olimpijskih igara.

Sudije su jednoglasnom odlukom rekle da je Nina Radovanović sa 5-0 pobedila. Sorentino i Huang će odlučiti ko će biti njen protivnik u nedjelju prvog avgusta.