Đoković izgubio set, pa „razbio“ Beretinija

12

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Ju-Es opena, pošto je sa 3:1 (5:7, 6:2, 6:2, 6:3) u setovima savladao Italijana Matea Beretinija. Novakov protivnik u polufinalu biće njemački teniser Aleksander Zverev.

Tri i po sata tenisa, veoma izazovan i zahtjevan meč odigrao je Novak protiv Matea Beretinija, ali zadatak je ispunjen – ostvarena je pobjeda i plasman u polufinale Ju-Es opena.

Od samog starta je krenula velika borba za svaki poen, pa je srpski teniser već u prvom servis gemu spasavao dvije brejk lopte.

Obojica tenisera držala su svoj servis, uprkos brojnim šansama za brejk.

Ipak, prvi servis protivniku oduzima Beretini i to u veoma nezgodno vrijeme, u 11. gemu, čime stiče prednost 6:5, da bi potom u narednom gemu potvrdio brejk i osvoji prvi set nakon sat vremena i 18 minuta.

Međutim, po ko zna koji put, izgubljen set nije izbacio najboljeg tenisera svijeta iz ritma i fokusa, već ga naterao na znatno bolju partiju.

Novak u nastavku meča podiže kvalitet tenisa na njemu poznatiji nivo, pa u narednih sat i po vremena osvaja dva seta, oba sa 6:2.

U drugom setu napravio je dva brejka, jedan za prednost od 3:1, a drugi za finiš seta.

Slično je bilo i u trećem setu, gdje je takođe napravio dva brejka, u drugom i osmom gemu.

Kako je vrijeme odmicalo, Đoković je sve više dominirao mečom, a Beretini, uprkos krajnjim naporima, se sve manje pitao o ishodu.

Novak je furiozno započeo četvrti set, u kojem je došao do ranog brejka i prednosti od 3:0.

Beretini je uspio da osvoji tri servis gema, ali je to bilo sve što je italijanski teniser pružio od otpora u, ispostaviće se, posljednjem, četvrtom setu.

Novak je priveo meč kraju bez ikakvih problema, pošto je četvrti set osvojio sa 6:3.

Đoković bilježi i četvrtu pobjedu protiv Beretinija u karijeri i nastavlja svoj pohod ka osvajanju Ju-Es opena i sva četiri Grend slema ove sezone.

Naredna prepreka na tom putu je njemački teniser Aleksander Zverev, koji je u četvrtfinalu savladao Južnoafrikanca Lojda Harisa 3:0 setovima (7:6, 6:3, 6:4).