Najbolji teniser svih vremena osvojio treći Rolan Garos i rekordnu 23. grend slem titulu

30

Novak Đoković u tri seta savladao Kaspera Ruda (7:6, 6:3, 7:5) i tako došao do rekordne 23. grend slem titule u karijeri, treće na Rolan Garosu. Srpski teniser postao prvi teniser koji je svaki od četiri velika trofeja osvajao bar po tri puta. Đoković će se od ponedjeljka vratiti na prvo mjesto ATP liste.

Ubijedljivim trijumfom protiv kaspera Ruda, Novak Đoković je osvojio 23. grend slem titulu u karijeri, a treću na terenima Rolan Garosa.

Novak je po ko zna koji put u karijeri pokazao da je najbolji u istoriji „bijelog sporta“, a sada to ima i napismeno – nijedan teniser u istoriji nije osvajao četiri najvažnija turnira koliko Đoković.

Srpski teniser iza sebe je ostavio Rafaela Nadala na 22. titule, a sada juri i apsolutni rekord – 24. grend slem trofeja koliko ima Margaret Kort.

Kasper Rud je odigrao dobar meč na „šatrijeu“, ali sa druge strane mreže imao je najboljeg svih vremena, pa njegov trud i talenat ovog puta nije došao do izražaja.

Norvežanin je već na startu meča napravio brejk, ali Novak se vratio i prvi set osvojio u taj-brejku.

Bio je to šesti 13. gem koji je srpski teniser dobio na ovom turniru, bez izgubljenog.

Jedan brejk bio je dovoljan Novaku u drugom setu, koji je riješio u svoju korist 6:3.

Rud je pokušao u trećem setu da produži svoj boravak u finalu Rolan Garosa, ali je Novak sigurnom igrom čekao pravi trenutak za brejk, a on je došap u 11. gemu.

Novak je treći put trijumfovao na Kupu musketara i tako postao prvi teniser u istoriji koji je u karijeri svaki od grend slem turnira osvajao bar po tri puta.

Istovremeno, Đoković je obezbedio dovoljno bodova da se od ponedjeljka vrati na prvo mjesto ATP liste.

Rud je izgubio svoje treće grend slem finale, prošle godine u finalu Pariza od njega je bio bolji Rafa Nadal, dok je u Njujorku trijumfovao Karlos Alkaraz.

Bila je ovo peta pobjeda Đokovića nad Rudom u isto toliko odigranih međusobnih duela, a zanimljivo je da Norvežanin nije uspio da osvoji ni set.

Novak je ujedno postao i najstariji šampion u istoriji Rolan Garosa.