Đoković uz oscilacije i izgubljen set do drugog kola

8

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo US Opena.

Đoković je poslije četiri odigrana seta sa 3-1 savladao danskog tenisera Holgera Runea – 6:1, 6:7 (5), 6:2, 6:1.

Meč je trajao dva sata i 16 minuta.

Do prvog seta, Novak Đoković stiže ekspresno.

Odmah je napravio brejk, potvrdio ga i poveo 3:0, a Rune je uspio samo da se upiše na semafor u prvom setu.

Đoković nije promašio prvi servis u prvom setu i dominirao je. Napravio je još jedan brejk i za 28 minuta osvojio prvi set rezultatom 6:1.

Drugi set krenuo je veoma loše.

Rune odmah pravi brejk i potvrđuje ga, pa on dolazi do 3:0. Osvojio je 10 poena zaredom protiv najboljeg tenisera svijeta.

Đoković se zatim probudio i osvojio je četiri gema zaredom. Prvo je napravio brejk i vratio se u set, izjednačio je, a zatim napravio još jedan brejk za 4:3.

Ipak, mladi Rune odmah vraća brejk i dolazi do 4:4. Do kraja seta nije bilo brejkova, ni brejk lopti, pa je set otišao u taj-brejk.

Tamo je brzo Rune napravio dva mini-brejka i poveo 4:0, ali je uspio da se vrati na 4:3. Rune nije stao i sa još dva dobra servisa dolazi do 6:3. Novak sa dva dobra servisa smanjuje na 6:5, ali Rune koristi prvu set loptu i osvaja set.

Veoma lako Đoković osvaja treći set sa dva napravljena brejka, a mladi Danac je imao probleme sa grčevima i više nije mogao normalno da se kreće.

Mučio se Rune i nije pružao nikakav otpor srpskom teniseru, koji osvaja treći set rezultatom 6:2.

Na startu četvrtog seta Đoković odmah pravi brejk i dolazi do 3:0. Danac je i dalje imao problema sa grčevima i praktično ga nije bilo na terenu.

Novak je napravio još jedan brejk, Rune se upisao na semafor i sigurnim servis gemom Đoković riješava meč.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv holandskog tenisera Talona Grikspura, koji je iznenadio Jana Lenarda Štrufa.