
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je da su u Republici Srpskoj i BiH dobrodošli mediji iz Rusije, kao što je „Raša tudej“, ali da o dozvolama za rad odlučuju i muslimani koji imaju negativan narativ o Rusiji.
– Vi ste ovdje dobrodošli. Nađite način na koji možete funkcionisati i mi ćemo podržati. Što se tiče dozvola, bez obzira što tamo ima i naših ljudi, u tim odlukama moraju da učestvuju i muslimani – rekao je Dodik na konferenciji za novinare u Banjaluci, odgovarajući na pitanje novinara „Raša tudej Balkan“.
On je napomenuo da je politika muslimana poznata, kao i narativ koji šire protiv Rusije.
– Vi znate kako oni raspiruju politiku prema Rusiji i kakav je njihov narativ. Ovdje u BiH postoji muslimanski maligni uticaj. Vijekovima to postoji – naveo je Dodik.
Dodik je rekao da se uticaj muslimana vidi i kroz odluke Ustavnog suda BiH koji je odbio apelaciju nakon presude Suda BiH u slučaju koji se vodio protiv njega kao predsjednika Republike Srpske.
– Samo bih poručio narodu da su oni pokazali svoje lice. Hoće da vas unište i zarobe. Ovom odlukom Ustavnog suda srušili su Ustav BiH i naša osnovna prava. Morate biti svjesni toga. Zaustavite se! Ako izgubite to, za par godina neće biti onoga što danas čuvate. To je moja poruka – naglasio je Dodik.
















































