Dodik: Nijedna upravna organizacija neće biti zakonodavac Republici Srpskoj

0
Foto: Screenshot

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je da je „vladavina prava“ odavno obesmišljena sintagma u BiH, koju nisu obesmislili predstavnici Republike Srpske, nego plejade unitarista, stranaca i drugih besprizornih likova kojima je osnovna ideja rastakanje i nestanak Srpske.

Dodik je ukazao da su juče ministar komunikacija i transporta u Savjetu ministara Edin Forto i direktor IDDEEA Almir Badnjević lijepo objašnjavali da za njih ne važe odluke regulatora, odluke sudova…

– Samo naprijed, momci! Samo nastavite! Godinama tvrdim da niko bolje ne rastura BiH od vas – naveo je Dodik.

On je naglasio da nijedna upravna organizacija neće biti zakonodavac Republici Srpskoj i neće temeljne procese uređivati svojim internim nezakonitim aktima.

– Dosta je – poručio je Dodik.

Istakao je da nema te „digitalizacije“ pod čijom parolom treba dopustiti neovlaštenu obradu ličnih podataka građana Republike Srpske, a ni Federacije BiH, proizvoljno tumačenje nadležnosti i implementaciju internih pravila upravnih organizacija koje nemaju zakonski osnov.

– To nije digitalna transformacija – to je pravna improvizacija i hajdučija. A, Boga mi, i kriminal. Dakle – samo naprijed u rasturanju ove države kad ste se već za to odlučili. Nećemo vam smetati, ali ni dopustiti što ste namjerili tako zamazani i podmazani kojekakvim fondovima – naveo je Dodik.

On je naglasio da bezakonje i vanustavno djelovanje neće proći.