Dodik otvorio Prvi nacionalni festival domaćih rakija „Rakije Srpske“

28
Foto: SRNA/Borislav Zdrinja

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik otvorio je danas Prvi nacionalni festival domaćih rakija „Rakije Srpske“, naglasivši da će naredne godine postati internacionalni, kao i da će na tom planu biti snažne podrške poljoprivrednim proizvođačima.

Dodik je u obraćanju na manifestaciji rekao da bi u tom smislu glavni gost festivala trebalo da bude Srbija i njeni izlagači.

– Činimo velike napore da obezbijedimo podršku poljoprivrednim proizvođačima, voćarima i destilerijama u Srpskoj. I očigledno je da se nešto desilo, pa u posljednjih desetak godina rakija kod nas preuzima primat u potrošnji u odnosu na neka strana pića – rekao je Dodik.

On je naveo da to govori da kvalitet ipak pobjeđuje, kao i da će vlasti zbog toga podržati ove proizvođače.

– Uskoro ćemo imati program podrške mladim proizvođačima do 40 godina, pogotovo onima sa troje i više djece. Oni će imati priliku da u tom smislu nabave traktore „belarus“ tako da će država od otkupne cijene platiti 60 odsto, proizvođač samo 40. To će biti dobar stimulans i obezbijedili smo na tom planu sve pretpostavke – rekao je Dodik.