
Sastankom sa grčkom predsjednicom Katerinom Sakelaropulu, predsjedavajući i srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik počeo je radnu posjetu Grčkoj.

Grčka predsjednica izrazila je snažnu podršku Grčke izgledima za pridruživanje BiH Evropskoj uniji.
– Tokom sastanka sa Dodikom naglasila sam da Grčka snažno podržava izglede za pridruživanje njegove zemlje EU, kao i zapadnog Balkana generalno – napisala je predsjednica Grčke na svom Tviter nalogu.

Nakon sastanka sa predsjednicom Grčke, Dodik će se sastati i sa predsjednikom grčkog parlamenta Konstantinosom Tasulasom.
U popodnevnim časovima predviđeni su sastanci i sa ministrom spoljnih poslova Nikosom Dendijasom i premijerom Grčke Kirjakosom Micotakisom, saopšteno je iz Kabineta srpskog člana i predsjedavajućeg Predsjedništva BiH.
Srpski član i predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik učestvovaće danas i sutra na 6. Delfi ekonomskom forumu u Atini.
Boravak na Forumu Dodik će iskoristiti i za niz bilateralnih susreta na marginama ovog značajnog skupa.
Ekonomski forum, pod pokroviteljstvom grčkog predsjednika, tradicionalno se održava u gradu Delfi, ali ove godine zbog pandemije održava se u Atini.
Prošle godine Forum nije održan zbog pandemije virusa korona.