
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je da vjeruje da Savjet bezbjednosti UN neće produžiti mandat sudijama Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove u Hagu koji ističe danas.
– Ne vjerujem da će Savjet bezbjednosti podržati njegovo dalje postojanje i da će se otvoriti rasprava o tome da li je osnivanje Haškog tribunala bilo pravno zasnovano – rekao je Dodik novinarima u Banjaluci.
On je naveo da se vodi rasprava o tome da li je sve što je sud u Hagu radio bilo pravno utemeljeno.
Prema njegovom mišljenju, ta institucija je u velikoj mjeri promašila svoj cilj.
– Bila je politički motivisana i nije bila nepristrasna. Dugo se smatralo da je tim presudama ispisana istorija, ali tek će se vidjeti kako će se na to gledati u budućnosti – ocijenio je Dodik.
Postavlja se pitanje, istakao je Dodik, kako je sud koji je, po mišljenju zvaničnika Republike Srpske, nepravilno formiran i bez dovoljnog pravnog osnova, mogao da donosi presude.
















































