
Predstavnici „trojke“ potpisali su inicijativu za smjenu Aleksandra Goganovića, zamjenika ministra odbrane, te Ognjena Janjića, zamjenika ministra komunikacija i saobraćaja i Marijane Mojić, zamjenika ministra civilnih poslova.
Kako tvrde, razlog je „blokada evropskog puta od strane SNSD-a“.
Dalje tvrde da „koalicija okupljena oko SNSD-a, na čelu sa Miloradom Dodikom, neustavnim djelovanjem ugrožava mir i bezbjednost svih građana Bosne i Hercegovine i regiona“.
Pri tome zaboravljaju da je upravo Dodik taj koji uporno poziva za pregovarački sto i poziva na mir.
Za razliku od Dodika, ministar odbrane u Savjetu ministara Zukan Helez godinama unazad uporno prijetio ratom.
Međutim, „trojci“, nije nijednom zasmetalo Helezovo zveckanje oružjem, pa se nisu sjetili da razmisle o njegovoj smjeni.
Takođe, iako su im usta puna evropskog puta, vješto izbjegavaju da kažu da su upravo oni ti koji su kršili već postignute dogovore i to nakon konsultacija sa pojedinim stranim zvaničnicima te da su upravo oni ti koji su evropski put usporili.