
Muslimanska udruženja novim histeričnim istupima i pokušajima da se lideru SNSD-a Miloradu Dodiku ne dodijeli priznanje američkog Univerziteta DŽadson pokazuju da služe isključivo politici federalnog Sarajeva koje je svjesno da će ta nagrada biti novi šamar lažnom narativu o lažnom genocidu, izjavio je Srni predsjednik Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Srebrenice Branimir Kojić.
Kojić je rekao da ova udruženja ponovo pokazuju da strahuju od onoga što je utvrđeno Izvjetšajem Nezavisne međunarodne komisije za istraživanje stradanja svih naroda na području srebreničke regije od 1992. do 1995. godine na čijem čelu je bio Gideon Grajf gdje je jasno rečeno da se u Srebrenici nije dogodio genocid nad Bošnjacima.
– Jasno je sarajevskoj mahali da sve ono što se dešava nekoliko mjeseci unazad opasnost po lažni narativ i da će priznanje za svakog Srbina, pa i Dodika biti novi šamar lažnom narativu o lažnom genocidu – naglasio je Kojić.
On je upitao i zašto ova udruženja nisu poslala upite u vezi sa Sakibom Mahmuljinom i molbu da se ovaj presuđeni zločinac dovede na izvršenje sramno niske presude, nego se isključivo bave zaštitom lažnog narativa.
Kojić je istakao da je kompletno rukovodstvo Republike Srpske zaslužilo da dobije nagradu za demokratiju i demokratsko postupanje, jer su i u najvećim postratnim pritiscima na srpski narod i Republiku Srpsku učinili sve da svi građani Srpske budu bezbjedni, pozivajući sve na mir i toleranciju.
– Nije slučajno što su se baš sad podigli iz muslimanskih udruženja, jer znamo da se u nedjelju, 19. aprila, obilježava Dan sjećanja na žrtve genocida u periodu 1941-1945 godine, jer Sarajevo ne želi da prizna srpske žrtve ma kad su one pale, pa tako i ove posljednje iz rata devedesetih – naveo je Kojić.
Dodik bi na američkom Univerzitetu Džadson trebalo da primi priznanje kao ličnost koja promoviše slobodu i demokratiju.













































