
Sastanak opozicije Republike Srpske sa predstavnikom Britanije u Sarajevu je veoma štetan za Srpsku i podriva njene napore, rekao je poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Srđan Mazalica za Jutarnji program RTRS-a.
– Pokušaj predsjednika PDP-a Draška Stanivukovića da to prikaže kao razmjenu ideja šalje određenu poruku, a to je da Ujedinjeno Kraljevstvo može da utiče na politiku u BiH preko partija koje ne predstavljaju vlast – istakao je Mazalcia.
Kako dodaje, opozicija Srpske se sastala sa predstavnikom Britanije u momentu dok se srpski član i predsjedavajuća BiH Željka Cvijanović borila da odbrani stavove Republike Srpske na sjednici Savjeta bezbjednosti Ujedinjenih nacija.
Ističe da se sastankom opozicije Srpske u Sarajevu sa predstavnikom Britanije miniraju stavovi Republike Srpske.
– Ovaj potez opozicije je izuzetno štetan događaj za Republiku Srpsku, jer se šalje poruka da je ovo privatna stvar predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, dok se on trudi da odbrani Srpsku – dodaje Mazalica.
Svi moraju biti svjesni, dodaje Mazalica, da opozicija Srpske ne predstavlja niti institucije, a ni Republiku Srpsku.
– Svi znamo koliko je negativno nastrojeno Ujedinjeno Kraljevstvo prema Republici Srpskoj – dodaje on.