Moćna Srbija razbila Italiju i zakazala novi duel sa Špancima

15

Najboljom partijom na Igrama u Tokiju vaterpolo reprezentacija Srbije došla je do pobjede nad Italijom od 10:6 i mjesta u polufinalu olimpijskog turnira.

Poslije početnih 1:1, „delfini“ su preuzeli kontrolu nad tokom meča i u svom ritmu koji je pratila sjajna odbrana i vrlo kreativan i precizan napad, pa je na kraju prve četvrtine bilo 5:2.

U nastavku meča izabranici Dejana Savića su bez većih problema i sa puno koncentracije održavali prednost (poluvreme 9:3) i do kraja je sačuvali za konačnih 10:6.

Da ne bude sve idealno „pobrinula“ se treća čevtrtina, u kojoj srpski tim nije postigao nijedan gol, ali je zato primio samo jedan.

Odlično su bili raspoređni strijelci u timu aktuelnih olimpijskih špampiona. Filip Filipović je tri puta tresao mrežu De Lunga, a po dva gola postigli su Andrija Prlainović, Dušan Mandić i Strahinja Rašović.

Srbija će u polufinalu igrati protiv selekcije Španije, od koje je doživjela poraz za startu turnira (13:12). Eto odlične prilike za revanš na putu ka odbrani zlata.

Taj duel i „finale pre finala“ igraće se u petak od 12.50 časova.