Novak glatko do polufinala Vimbldona!

6

Novak Đoković će po deseti put igrati u polufinalu Vimbldona.

Najbolji tenier svijeta i branilac trofeja u Londonu pobijedio je u četvrtfinalu Mađara Martona Fučoviča, 6:3, 6:4, 6:4.

Delovalo je na početku da će to biti jedan brzinski meč, ali Fučovič je poslije uspavanog starta uspio da se trgne i zaigra bolje, pa je cijeli meč trajao ukupno 137 minuta.

Sjajno je branilac trofeja započeo meč. Bio je dominantan i siguran iz svih pozicija, dobro je servirao, a Marton nikako nije uspijevao da nađe ritam.

Glatko je Novak išao kroz taj prvi set, poslije svega 18 minuta imao je velikih 5:0 uz dva brejka, ali onda je neočekivano zastao.

Prvo nije irkoristio dvije set lopte na servis Fučoviča koji je smanjio na 5:1, a onda je propustio još dvije na svoj seris, kada je Marton osvojio pet poena u nizu, vratio jedan brejk i smanjio na 5:2.

I u narednom gemu, imao je Đoković jednu set loptu na servis protivnika, bio je to najduži gem u kom je Fučovič uspijeo da se izvuče i smanji na 5:3, ali onda više nije mogao.

Novak se uozbiljio u narednom gemu, iskoristio je prvu narednu set loptu i poslije 43 minuta igre osvojio je prvi set, 6:3.

Ipak, već tada je bilo jasno da je Fučovič ušao u meč, počeo je bolje da igra, znatno ofanzivnije, bio je sigurniji i na servisu.

Nije Novak uspijevao da dođe do brejka u toj prvoj polovini trećeg seta, ali je važno da nije popuštao na svoj servis.

Čekao je strpljivo svoju šansu i dočekao je u kasnoj fazi seta, tačnije u devetom gemu.

Prvu brejk loptu nije iskoristio, ali jeste drugu i poslije tih 5:4 rutinski je odservirao u narednom gemu za vođstvo od 2:0 u setovima.

Nastavio je Đoković i u trećem setu na isti način, strpljivo.

Doduše, sada je za razliku od prethodnog seta uspio odmah da dođe do brejka, a onda u narednom gemu spasi četiri brejk lopte, potvrdi brejk i povede da 2:0.

Imao je šansu i u narednom gemu za 3:0, nije je iskoristio, ali što je najvažnije, uspio je da drži tu prednost brejka do samog kraja.

Novak će u polufinalu igrati sa Denisom Šapovalovom koji je pobijedio Karena Hačanova.