Novak prepustio Nišikoriju prvi set, pa došao do četvrtog kola

4

Novak Đoković zabilježio je i treću pobjedu u Njujorku, pošto je sa 3:1 u setovima savladao Japanca Keija Nišikorija. Naredni protivnik najboljem svjetskom teniseru biće bolji iz duela između Rusa Aslana Karaceva i Amerikanca Džensona Bruksbija.

Novak Đoković nastavio je pohod ka četvrtom grend slemu ove sezone, pošto je u četiri seta savladao Japanca Nišikorija – 6:7, 6:3, 6:3, 6:2.

Poslije dvije pobjede nad relativno nepoznatim rivalima, Runeom i Griksporom, Novak je u trećem kolu sa druge strane mreže imao starog rivala.

Nišikori je učinio ono što se od njega očekivalo – pružio je veliki otpor najboljem svjetskom tenisru, ali nije uspio da dođe i do iznenađenja.

Japanac je osvojio prvi set i to poslije taj-brejka, ali to je sve što je uradio u meču sa Đokovićem.

Novak je od drugog dijela igre našao svoju igru, pa je, uz male oscilacije, osvojio naredna dva seta 6:3, 6:3.

Đoković je u četvrtom setu napravio dva brejka, potom iskoristio treću meč loptu i poslije nešto više od tri i po sata tenisa otišao u četvrto kolo posljednjeg grend slema u sezoni.

Najbolji teniser svjeta će u četvrtom kolu igrati protiv boljeg iz duela između Rusa Aslana Karaceva i Amerikanca Džensona Bruksbija.