Novak u suzama, Medvedev srušio san o kalendarskom slemu

8

Ništa od kalendarskog grend slema za Novaka Đokovića, Danil Medvedev je šampion US Opena.

Neočekivani lako Rus je stigao do pobjede u tri seta, 6:4, 6:4, 6:4 poslije 136 minuta igre.

Ogroman teren bio je na Novakovim plećima, nije ga izdržao, osjetilo se to u njegovoj igri i stao je na tom posljednjem koraku u Njujorku.

Šteta, jer se 52 godine čekalo da neko ponovi uspjeh Roda Lejvera, ali to se, nažalost, nije dogodilo.

Medvedevu treba čestitati na svemu, odigrao je sjajan meč, vjerovatno najbolji u karijeri, iskoristio svoje šanse i revanširao se Đokoviću za poraz u finalu Australijan opena.

Tako je došao do svog prvog grend slem trofeja u karijeri.

Novak je meč počeo dosta stegnuto, nervozno, što je i bilo logično kada se sve uzme u obzir.

Odmah je dozvolio da protivnik napravi brejk, i to je sve što je Medvedev tražio na startu susreta.

Uz zastrašujuć servis kakav je demonstrirao u početnom setu, nije imao problema da tu prednost sačuva.

I prvi i drugi je udarao gotovo jednakom snagom, kao prije nekoliko godina kada su igrali u Sinsinatiju, dozvolio je Novaku da mu uzme svega tri poena u cijelom setu kada je servirao!

Novak nije uspio da nađe način da odgovori i to je razlog što je Moskovljanin sa 6:4 dobio set poslije 37 minuta igre.

Imao je Novak veliku šansu da sve ispravi na startu drugog seta, imao je 1:0 i tri brejk lopte, ali je Medvedev uspio da se izvuče, i dobije gem.

Novak je morao da spasava odmah i brejk loptu, ali je uspio da dobije gem za 2:1.

U narednom, nove dvije brejk prilike za broja jedan, nije iskoristio ni to, u frustraciji je polomio reket i dobio opomenu. Medvedev je odmah u narednom, petom gemu došao do brejka za 3:2 i potom ga rutinski potvrdio, 4:2.

Držao je tu prednost i na 5:4 poslije nekih sat i po igre, stigao do 6:4 i ogromnih 2:0 u setovima.

Kada je u trećem setu odmah uspio da napravi brejk, bilo je jasno da je kraj blizu, jer Novak nikako nije uspijevao da nađe onu igru potrebnu da bi se dobio ovakav meč.

Uslijedio je novi brejk za Rusa, ogromnih 0:3, tako nešto nije mogao da propusti.

Na 2:5, servirao je Rus za pobjedu, imao meč loptu, ali je Novak uspio da dođe do brejka na oduševljenje svih na stadionu.

Potom i da dođe do 4:5.

Ali nije mogao dalje, u suzama, zbog silnih ovacija koje je dobio sa tribina, odigrao je posljednji gem.

Izgubio je meč, ali je pobjedio Njujork. Osvojio njihovo srce.