Novak zbrisao Andersona za 100 minuta

13

Novak Đoković je izborio plasman u treće kolo Vimbldona.

Najbolji teniser svijeta je poslije 100 minuta igre pobijedio iskusnog Južnoafrikanca Kevina Andersona, 102. na svijetu sa 6:3, 6:3, 6:3.

Bilo je to još jedno odlično izdanje branioca trofeja, koji je i ovog puita pokazao da je zaista najveći favorit za još jednu titulu u hramu tenisa.

Bila je to njegova 72. pobjeda na londonskoj travi i 16. u nizu na posljednja tri turnira.

Gdje je stao u meču sa Drejperom, tu je nastavio protiv Andersona.

Već u početnom gemu uspio je da pogodi tri as servisa i najavi šta očekuje njegovog protivnika.

Iako je Anderson dobro odolijevao na početku meča, u tih prvih šest gemova, Novak je nastavio odlično da servira i strpljivo čeka šansu.

Dočekao ju je u osmom gemu kada je došao do brejka bez izgubljenog poena za 5:3, a onda je rutinski poslije 32 minuta igre riješio početni set u svoju korist, 6:3.

Kao i u prvom setu, Novak je nastavio da kontroliše situaciju na terenu.

Anderson je u prva tri gema na svoj servis nekako odolijevao, ali kada je došlo do sedmog gema, za kog kažu da je po nepisanom pravilu odlučujući u setu, Novak je opet zablistao.

Savršenim lob udarcem došao je do brejka za 4:3, potom je dobio gem s nulom i sve je bilo jasno.

Anderson se slomio u narednom servis gemu u kojem je Novak zapečatio set sa 6:3 i tako stigao do velikih 2:0 poslije svega 70 minuta igre.

Držao se Anderson još jednom sasvim solidno u toj prvoj polovini seta, ali onda karbonska kopija situacije iz prva dva, brejk Novaka za 5:3 i potom rutinska realizacija, overa pobjede.

Novak će u šesnaestini finala igrati sa protiv Denisa Kudle. Amerikanac je veoma lako pobijedio Italijana Andreasa Sepija u drugom kolu – 6:2, 6:4, 6:2.