
SAD će nastaviti da preduzimaju mjere protiv Kube dok vlasti u Havani ne sprovedu niz političkih i ekonomskih reformi koje Vašington smatra neophodnim, najavio je američki državni sekretar Marko Rubio.
On je na „Iksu“ napisao da Vašington i dalje smatra da moderna Kuba predstavlja prijetnju državnoj bezbjednosti SAD u regionu.
SAD su juče uvele sankcije konglomeratu „GAESA“, koji kontroliše oko 40 odsto kubanske ekonomije, i njegovom direktoru, kao i zajedničkom preduzeću za iskopavanje nikla koje se nalazi na Kubi.













































