Rubio: Nastavak mjera protiv Kube dok se ne sprovedu neophodne reforme

8
Foto: AP/Brendan Smialowski

SAD će nastaviti da preduzimaju mjere protiv Kube dok vlasti u Havani ne sprovedu niz političkih i ekonomskih reformi koje Vašington smatra neophodnim, najavio je američki državni sekretar Marko Rubio.

On je na „Iksu“ napisao da Vašington i dalje smatra da moderna Kuba predstavlja prijetnju državnoj bezbjednosti SAD u regionu.

SAD su juče uvele sankcije konglomeratu „GAESA“, koji kontroliše oko 40 odsto kubanske ekonomije, i njegovom direktoru, kao i zajedničkom preduzeću za iskopavanje nikla koje se nalazi na Kubi.