Šobot: Od 7. oktobra u Banjaluci neće biti mjesta ni za „Trećine“ ni za „Ćurle“

20
Foto: SRNA/Borislav Zdrinja

Svako ko nije radio u interesu naroda i ko je sklon bilo kakvom vidu mešetarenja, neće biti nikad blizu mene i pozivam nadležne da se time bave. Od 7. oktobra u Banjaluci neće biti mjesta ni za „Trećine“ ni za „Ćurle“, rekao je kandidat SNSD-a za gradonačelnika Banjaluke Nikola Šobot.

– Mislim da je ljudima svega toga preko glave. Moramo se okrenuti drugim stvarima, pozabaviti se gradom, ali i samim sobom – rekao je Šobot.

On je istakao da bi pobjeda na izborima bila prilika da uradi nešto dobro za grad u kojem je odrastao.

– To je prilika da pokažem da sam prepoznat kroz svoj rad od najveće stranke, želja da budem primjer svojoj djeci, da pokažem sistem vrijednosti koji zastupam, da zastupam struku, obrazovanje, rad i porodične vrijednosti – rekao je Šobot u „Teleringu“ RTRS-a.

On je poručio da će, ukoliko postane gradonačelnik, oko sebe okupiti tim stručnih i obrazovanih ljudi sa iskustvom, a da je njegova obaveza da im probudi volju i motiv da daju maksimum za Banjaluku.

– Ovo za mene nije politička borba, već društveno odgovorna borba i garantujem vam da će to da bude tim stručnih, obrazovanih i posvećenih ljudi, jer ja bez njih nisam ništa – naglasio je Šobot.

On je dodao da nema obavezu prema bilo kome, osim da radi čestito, pošteno, najbolje što može i u službi građana.

– Grad Banjaluka će biti u funkciji građana, ne pojedinca ili bilo koga. To je osnovni prioritet, pored mene će biti svi koji hoće tako da rade. Onog momenta kad procijenim da taj posao ne radim kako treba, ja neću biti na tom mjestu, to će biti moja odluka. Ja sam u ovo unio sve što sam radio u životu. Proći će i kampanja i mandat, a ja ostajem u ovom gradu i ne mislim da se skrivam, jer želim da živim ovdje i da moja djeca žive u ovom gradu – istakao je Šobot.

On je rekao da ga je profesija ljekara naučila da nema laganja, da iza njega stoje njegovi rezultati i da građani mogu da mu vjeruju.

Šobot je rekao da mu u sadašnjem rukovođenju gradom smeta odnos prema struci, radu, znanju i zvanju, do toga da djeca nemaju mjesta u vrtićima, da nema novih škola, da postoje saobraćajne gužve, da nema novih ulica, krucijalnih projekata i nijednog novog radnog mjesta, odnosno to što je, kako kaže, Banjaluka stala.

– Jako mnogo posla me očekuje. Moramo prestati da pričamo o vodi i asfaltu, to mora biti riješeno. Moramo otvarati nova radna mjesta i zaustaviti odlazak mladih iz Banjaluke. Nisam ovdje da bih cirkuskim predstavama privukao pažnju na sebe, već radom, sistematičnošću i odgovornošću – poručio je Šobot.

UKC Srpske doživio ekspanziju, potvrda i otvaranje Klinike za kardiohirurgiju

Univerzitetski klinički centar Republike Srpske posljednjih sedam godina doživio je ekspanziju, što potvrđuje i otvaranje Klinike za kardiohirurgiju na koju se čekalo decenijama, izjavio je Šobot.

Posao oko organizacije bio je ogroman jer je UKC, kaže, trebalo uvezati sa institutima za kardiovaskularne bolesti Dedinje i Sremska Kamenica. U Klinici za kardiohirurgiju, tokom dvije godine postojanja, izvedeno je više stotina kardiohirurških zahvata.

– Ne možete uraditi velike stvari ako nemate podršku. Od svog profesora Bojića, direktora Instituta za kardiovaskularne bolesti Dedinje, sam čuo jednu fantastičnu rečenicu: „Da bi čovjek bio uspješan mora imati prijatelje, a da bi bio naročito uspješan mora imati neprijatelje“. Uz tu podršku smo uspjeli to da postignemo – imali smo isti cilj. Imao sam podršku i Vlade Đajića i Vlade Srpske, Milorada Dodika. To su takvi projekti gdje morate imati podršku – poručio je Šobot, koji je načelnik Klinike za kardiohirurgiju UKC-a Republike Srpske.