Vasić: Šmit je u BiH djelovao neonacistički

1
Foto: Screenshot

Piše: Rajko Vasić

Cijeli milje je nacistički.

Istina, kreirali su ga visoki predstavnici, prije Šmita, sa Ešdaunom kao predvodnikom. Što uopšte nije sumnjivo. To za Ešdauna.

Postavka, odmah poslije potpisa u Parizu, bila je nacistička.

Hrvati i muslimani protiv Srba i Republike Srpske. Uz koordinaciju međunarodne zajednice, u stvari savremene NDH i njemačke okupacione vlasti. Uz korištenje priručnih kolaboracionista i izdajnika. Hrvatska je za taj nacizam dala Hrvate BiH, a Hrvati BiH su za taj nacizam dali Herceg-Bosnu.

Sarajevski politički krug, muslimanski unitaristi, nisu imali nikakve koristi od toga. Kako se očekivalo i kako su očekivali. Oni su žrtvovali mir, a Zagreb žrtvovao Hrvate. Ta politika žrtve ne donosi rezultate.

Kadgod Nijemci djeluju protiv Srba, to je nacizam. Najviše visokih predstavnika bilo sa njemačkog govornog špreha.

Kako nacizam? Po ciljevima:

  • Poništenje Republike Srpske, koja je stvorena prije svih događaja i u Dejtonu priznata kao država od velikih sila. To je radio i Hitler, poništenje država.
  • Protjerivanje Srba iz područja BiH, ili njihovo pretvaranje u građane, što je ista formula kao i izbacivanje Srba iz Ustava Hrvatske, onomad.
  • Preuzimanje srpske zemlje, srpske teritorije. Teritorije Republike Srpske. Muslimanska aneksija u mnogo drastičnijoj varijanti nego, onomad, austrougarska. To traje i danas. Državna imovina je prvi korak koji nastoje da načine.

Zato je to nacizam.

Šmit je djelovao u skladu sa novim nacizmom EU. Ne može EU prema Rusiji biti neonacistička, a prema Srbima demokratska. To što su se teke na meti našli i Hrvati, to ne mijenja njegovu neonacističku orijentaciju.

Šmit nije ništa i nije niko, ali jeste eksponent Njemačke. U EU, u Evropi, Njemačka je danas glavni generator neonacizma. I naoružavanja.

Da li odlazak Šmita, suzbijanje Njemačke, dakle, i američko dirigovanje u pokušaju da se odgovornost da unutrašnjem tronošcu BiH, može da otkloni neonacističku politiku prema Srbima? Ne može. Ne treba se zavaravati.

Sarajevski politički krug (SPK), muslimanski unitarizam, nesposoban za nacionalni i politički program, nesposoban da stvori političke lidere u okviru političke scene i političke artikulacije, nepoznavalac države i nacije, uvijek će tražiti gazdu, tutora, protektora, okupatora.

Da li će ga naći, to može da se razmatra. Ali ne treba razmatrati, jasno je, da taj SPK ne može doprinijeti zajedničkoj trojnoj okvirnoj zajednici BiH. Jednostavno, ne može. I to će uvijek biti opasnost po neuspjeh ili po rat, ako bude kakve šanse.

Šmit je uspješno obavio posao razvijanja mržnje između islama i hrišćanstva. To će EU koristiti, kadgod može, u svojoj novoj migrantskoj dobrodošlici.

Srpska treba da ide samostalno.