
Ministar spoljnih poslova Slovenije Tanja Fajon sastala se sa članovima Predsjedništva Bosne i Hercegovine u sklopu njene zvanične posjete BiH.
U zgradi Predsjedništva BiH dočekali su je predsjedavajuća i srpski član Predsjedništva Željka Cvijanović, kao i hrvatski i bošnjački članovi Željko Komšić i Denis Bećirović.
Cvijanović: Podrška Slovenije evropskom putu BiH
Članovi Predsjedništva BiH razgovarali su danas u Sarajevu sa ministarkom spoljnih poslova Slovenije Tanjom Fajon koja boravi u zvaničnoj posjeti BiH.
Predsjedavajuća i srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović navela je da je na sastanku razgovarano o jačanju bilateralnih odnosa sa Slovenijom i unapređenju saradnje u svim oblastima koje su od zajedničkog interesa.
– Ovom prilikom, izrazila sam zahvalnost na aktivnoj i kontinuiranoj podršci koju Slovenija pruža evropskom putu BiH, a koja je bila posebno izražena prilikom dodjeljivanja kandidatskog statusa za članstvo u EU – istakla je Cvijanovićeva na Instagramu.


