
Lider SNSD-a Milorad Dodik najavio je da za tri, četiri dana putuje u Izrael gdje će imati važne sastanke sa predsjednikom, premijerom, ministrima, a potom ide u Mađarsku.
Takođe, u Izraelu je najavio da će se sastati i sa važnim ljudima iz jevrejskog svijeta koji se jednom godišnje okupljaju na konferenciji u Jerusalimu koja je posvećena poziciji Jevreja u svijetu ali i pitanjima globalnih odnosa.
Tamo bi trebalo da preuzme priznanje koje su mu dodijelili, a odmah po povratku putuje u Budimpeštu na razgovore sa važnim ljudima, kao i da prisustvuje ceremonijama koje organizuju Srbi u Mađarskoj.
Dodik je za ATV rekao da je dobio poziv od dva američka kongresmena da u februaru dođe u SAD, ali da još nije donio odluku jer se 8. februara održavaju ponovljeni prijevremeni predsjednički izbori.
– Veoma smo rehabilitovali odnose sa Amerikom. Nije sve raščišćeno od nereda koji su napravili prethodinici, ali lakše živimo – rekao je Dodik.
















































