Karan: Republika Srpska najveći izvor snage naše policije

0
Foto: Borislav Zdrinja/SRNA

Predsjednik Republike Srpske Siniša Karan izjavio je danas da snaga pripadnika Policije Republike Srpske potiče iz naroda, koji ju je stvorio, iz žrtve njihovih prethodnika i iz Republike Srpske.

– Njihova snaga je ono što gradimo i branimo, a to je Republika Srpska. Ovo je prilika kada se moramo posjetiti upravo tog najvećeg izvora naše snage i snage naše policije – rekao je Karan novinarima u Zalužanima, gdje je svečano obilježan Dan policije – 4. april.

Karan je posebnu zahvalnost izrazio za 782 pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova koji su svoje živote ugradili u temelje Republike Srpske, te za više od 30 pripadnika policije koji su dali živote nakon 1995. godine tokom svojih zadataka zaštite bazbjednosti svih u Republici Srpskoj.

– Ovo je vrijeme kada moramo čuvati svoju policiju. Republika Srpska je danas mirno i slobodno mjesto. Ali, bezbjednost nije nešto što imate kao dar sa neba. Za bezbjednost se morate brinuti svaki dan – naglasio je Karan.

Prema njegovim riječima, da bi to MUP uspio, kao što je uspijevao do sada, potrebno je da sve institucije daju svoj doprinos jačanju MUP-a, kadrovski i kroz opremanje.

– Time ćemo našoj policiji dati kapacitet i sposobnost da se odbrani od svih izazova koji joj predstoje – rekao je Karan.