
Predsjednica Repubike Srpske Željka Cvijanović izrazila je zadovoljstvo zbog činjenice da je inicijativa srpskog člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika o automatskom državljanstvu Srbije za sve građane Srpske naišla na podršku Srpske napredne stranke u Srbiji.
– Mi ovo pitanje godinama potenciramo i mnogo je važno da se ona ideja realizuje u nekom kratkom roku – rekla je Cvijanović novinarima u Srpcu.
Cvijanović je podsjetila da je Republika Srpska napravila značajna poboljšanja, te podsjetila na period kada se na dobijanje državljanstva čekalo jako dugo.
– Ti rokovi su znatno skraćeni, ubrzane su procedure i našim građanima od tada mnogo lakše i brže da dođu do državljanstva Srbbije – navela je Cvijanović.
Prema njenim riječima, prilika da građani Srpske dobiju automatsko priznanje državljanstva Srbije raduje sve u Srpskoj.
– Godinama pričamo da je to važno i da će mnogo značiti u populacionom, nacionalnom i svakom drugom smislu i pokazaće dodatnu snagu – rekla je Cvijanovićeva